image

قوهای مهاجر

تالابهای ایران مامن و پناهگاه موقت و دائم بسیاری از پرندگان مهاجر بوده و در این میان شهرستان فریدونکنار و سرخرود در استان مازندران به دلیل شرایط خاص اقلیمی و منابع غذایی فراوان، منطقه ای ویژه و منحصربه فرد برای زمستان گذرانی این پرندگان به شمار میرود.

ادامه
image

حیات وحش ایران نیازمند مهربانی نیکوکاران

​تنها سایت پرورش و نگهداری تمساح پوزه کوتاه گاندو در شهرستان چابهار بخش دشتیاری دهستان باهوکلات روستای ریکوکش است که حدود ۱۰ سال است به منظور حفظ و نگهداری تمساح پوزه کوتاه برای جلوگیری از انقراضشان فعالیت میکند.

ادامه
image

با سگهای همین حوالی

روز سه شنبه فيلمى مستند از خانم برومند با سگهايش در خانه هنرمندان اکران میشود

ادامه
image

​آدمیزادی با هیبتی دیگر...

دستنوشته خانم تالین ساهاکیان

ادامه
image

​درست غذارسانی کنیم! دست نوشته تالین ساهاکیان

غذارسانی بدون عقیمسازی، یک راه حل موقت است ...

ادامه
image

حیوان پرورشی ...دستنوشته تالین ساهاکیان

مثل یک دستمال از او استفاده کرد، مچاله کرد و دور انداخت. تقصیر چه کسی است که او عواطف و احساسات و سلسله اعصاب مرکزی دارد؟ میخواست نداشته باشد! اینجا منافع اقتصادی حرف اول را میزنند..

ادامه
image

رنج نامه سگهای پناهگاههای ایران... تالین ساهاکیان

دو ماه بود که دیگر فرار نمیکرد. پشت این فنسها خشک شده بود. گوشهایش از این همه سر و صدا زنگ میزدند. زندگیش شده بود خوابیدن و به آن طرف فنسها چشم دوختن...

ادامه
image

دهکده حیوانات قزوین

قرار است تا چندی دیگر نخستین بیمارستان حیوانات هم در این دهکده راه اندازی شود. بیمارستانی با بخشهای تخصصی مثل سونوگرافی، رادیولوژی، ارتوپدی و... تا حیوانی که بیمار یا مجروح شد، در این بیمارستان بطور تخصصی تحت درمان قرار گیرد.

ادامه
image

کنترل جمعیت سگ‌های بیخانمان با روش انسانی و کارآمد.. نوشته تالین ساهاکیان

​سگ، یکی از حیواناتی است که شوربختانه در کشور ما قربانی انواع ظلم و آزار موردی و سیستماتیک میشود. بزرگترین مسئلهٔ حقوق حیوانات در ایران و بسیاری از کشورهای دیگر در رابطه با سگها، آزار و کشتار سگهای بیخانمان برای کنترل جمعیت آنهاست.

ادامه
image

نهم شهریور روز حفاظت از یوز ایرانی گرامی باد.

...یک توله ماده که زخمی شده بود به تهران منتقل شد و 9 سال در پارک پردیسان در شرایط اسارت زندگی کرد؛ نام «ماریتا» برای این توله یوز انتخاب شد؛ ماریتا زمستان 1382 در اسارت مرد.

ادامه
image

الاغ دست شکسته

​رنج حیوانات پایان خواهد داشت اگر دست بدست یکدیگر بدهیم

ادامه
image

گربه هاي عزيز هموطنم!

نوشته بزرگمهر حسین پور کاریکاتوریست معروف برای روز جهانی گربه

ادامه
image

نمایش موزیکال زمین مهربانی

نمایش زمین مهربانی موزیکال / کودک و خانواده دهم مرداد لغایت نوزدهم شهریور هرشب ساعت 20:10

ادامه
image

توکسوپلاسموز گربه

چه گربه هایی درگیر بیماری میشن؟ گربه ای که موش بخوره! اون هم موشی که درگیر توکسوپلاسموز باشه! یا گربه ای که گوشت خام آلوده به توکسوپلاسموز مصرف کنه!...

ادامه
image

روز جهانی شبکه های اجتماعی گرامی باد.

سی ژوئن روز جهانی شبکه های اجتماعی

ادامه
image

غذای خشک حمایتی مخصوص سگ

ترکیبات: کنجاله سویا - پودر گوشت دامی – پودر گوشت طیور- پودر استخوان فعال- ماکارونی –آرد ذرت - آمت – نشاسته – گلوتن ذرت -شیر خشک دامی – آب گوشت – لیزین – دی کلسیم فسفات – نمک – سوربات - پتاسیم – مکملهای ویتامینه و مواد معدنی – پودر آب پنیر – طعم دهنده طبی...

ادامه
image

هفدهم ژوئن روز جهانی بیابان زدایی گرامی باد

بیابان زایی در کنار دو چالش بزرگ چون تغییر اقلیم و کمبود آب شیرین به عنوان سومین چالش مهم جامعه جهانی در قرن ۲۱ محسوب می شود و همراه با تغییر آب و هوا و از دست دادن تنوع زیستی، به عنوان بزرگترین چالش توسعه پایدار شناخته شده است.

ادامه
image

حلقه دره چه غریبانه تنهاست

در حال حاضر تنها چند تا از مهربان بانوها با وجود پوشش مانتو و روسری در زیر آفتاب داغ که خیلی سخت هست ، برای کارهای روزانه به حلقه دره میرن...

ادامه
image

روز جهانی محیط زیست گرامی باد

پانزدهم خرداد شروع یک تصمیم بزرگ برای حفاظت از محیط زیست است. روزی که درآن، حق داشتن محیط زیست سالم، مساوی با حقوق بشر شناخته شد تا دست به دست یکدیگر برای داشتن زمینی پاکیزه تلاش کنیم .

ادامه
image

بیمه سگ و گربه و سایر حیوانات خانگی

​شرکت بیمه دانا بیمه درمان دام های کوچک و پرندگان را انجام می دهد...

ادامه